BATERKOMÁNIE 2020

Baterkománie v Moravskoslezském kraji 

Baterkománie v Moravskoslezském kraji probíhá od 1. března do 31. srpna 2020. Spojuje sběr použitých baterií a charitu.

Čím více baterií se během půlroční sběrové kampaně ve 22 zapojených městech vybere, tím více finančních prostředků dají její organizátoři na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun.  Baterkománie je navíc spojená se soutěží měst. Jde při ní nejen o prestiž městských úřadů, ale i o to, kdo vybere charitativní projekty, které získají finanční příspěvek. Toto privilegium připadne třem ve sběru nejúspěšnějším úřadům. Organizátory jsou Krajský úřad Moravskoslezského kraje a nezisková společnost ECOBAT.

Princip Baterkománie je popsán detailněji v informacích O PROJEKTU. Podrobná pravidla soutěže měst Baterkománie v Moravskoslezském kraji jsou k dispozici zde.

Baterkománii může podpořit každý! Jak na to?

Noste do sběrných nádob v zapojených městských úřadech a magistrátech použité baterie. Pomůžete životnímu prostředí a zároveň zvýšíte finanční částku, která připadne charitativním nebo obecně prospěšným projektům v kraji.

Do sběrové soutěže Baterkománie v Moravskoslezské kraji se přihlásila města Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Fulnek, Havířov, Horní Benešov, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Krnov, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Příbor, Rýmařov, Třinec, Vítkov a Vrbno pod Pradědem.

Přehled projektů nominovaných městy na finanční podporu je zde.

Materiály ke stažení

Pro propagaci soutěže jsou níže k dispozici vybrané materiály:

Plakát Baterkománie v Moravskoslezském kraji (formát A4)

Plakát Baterkománie v Moravskoslezském kraji (formát A3)

Článek: Sbíráme baterie pro dobrou věc (zejména pro využití v médiích, včetně tištěných i online zpravodajů měst a obcí).

Tisková zpráva: Baterkománie pomůže přírodě i lidem s handicapem

Logo Baterkománie v Moravskoslezském kraji (formát pdf)

Logo Baterkománie v Moravskoslezském kraji (formát jpg)

Ilustrační obrázek sběrných nádob.

Základní grafický motiv Baterkománie v Moravskoslezském kraji

Další materiály vám rádi zašleme na vyžádání.