O PROJEKTU

Baterkománie ukazuje, že osvěta k třídění odpadů ve městech může lidi bavit a pomáhat dobré věci 

Říká se, že dobré příklady a Baterkománie může být jedním z nich. Je ukázkou, jak lze v krajích, městech a obcích dělat osvětu k třídění odpadů trochu jinak. Baterkománie spojuje sběr baterií a charitu. Netradičním způsobem oslovuje lidi v regionech, aby přinesli na sběrná místa použité baterky k recyklaci. Čím víc se jich během projektu vybere, tím více finančních prostředků dají organizátoři soutěže, kterými je vždy konkrétní kraj a nezisková společnost ECOBAT, na vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty.

A v čem je ještě projekt netradiční doplňuje Petr Kratochvíl z ECOBATu: „Vsadili jsme na to, že člověk je tvor soutěživý, a tak jsme sběr baterií spojili ještě se soutěží měst. Zapojená města mezi sebou soutěží, kterému městskému úřadu se během sběrové kampaně podaří vybrat nejvíce baterií v přepočtu na úředníka. A odměna za vítězství? Drobná pozornost pro všechny zaměstnance nejlepšího úřadu. Ale věříme, že ještě důležitější pro lidi ze zapojených radnic je, že finanční příspěvek za sběr baterií bude rozdělen mezi charitativní nebo obecně prospěšné projekty, které navrhly městské úřady, které v soutěži měst skončí na prvních třech místech.“

První Baterkománie se uskutečnila v roce 2018 v Kraji Vysočina, kde se za půl roku ve 20 zapojených městech podařilo vytřídit přes 9,5 tuny baterií, což bylo o 70 % více než ve srovnatelném období předchozího roku. Na vybrané projekty v kraji bylo předáno 105 tisíc korun. Další informace najdete na BATERKOMÁNIE POMÁHÁ.

Druhý ročník proběhne v Jihomoravském kraji od května do října 2019. Více informací je k dispozici na BATERKOMÁNIE V JIHOMORAVSKÉM KRAJI.